Włókniny

Historia włóknin spunbond sięga lat 70-tych XX wieku. Od tego czasu mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem technologii, która pozwala osiągnąć dużą wydajność zachowując bardzo krótki cykl trwania procesu produkcyjnego od surowca w postaci granulatu do wyrobu gotowego w postaci rolki włókniny.

Inna, rzadziej stosowana nazwa włóknin spunbond to włókniny nietkane, co bardzo dobrze charakteryzuje najistotniejszą specyfikę procesu ich produkcji. Unikatowa technologia produkcji pozwoliła nam na wyeliminowanie czasochłonnego procesu tkania włókien, co znacznie skróciło czas produkcji utrzymując właściwości samych włóknin zbliżone do tkanin. Nasz proces produkcyjny jest również tańszy do standardowego tkania, co dla naszych klientów oznacza znaczne oszczędności w wielu dziedzinach, w których dotychczas nieodzownym było stosowania klasycznych tkanin.

Głównym celem i filozofią naszej firmy, od początku jej istnienia, było zaspokajanie stale rosnących i zmieniających się oczekiwań naszych wymagających Klientów. Aby móc sprostać tym oczekiwaniom firma mdm®NT stale monitoruje rynek i regularnie przeprowadza nowe inwestycje mające na celu rozwój naszego parku maszynowego i zagwarantowanie naszym klientom produktów wykonanych zgodnie z najnowszymi technologiami, gwarantującymi ponadprzeciętną jakość przy zachowaniu konkurencyjnej ceny.

Wprowadzona przez nas nowa linia produkcyjna tkanin typu spunbond, wpisuje się w wyżej wymienioną filozofię firmy, a ponieważ ochrona środowiska naturalnego jest dla nas równie ważna, uwzględniliśmy w inwestycji dodatkowe urządzenia peryferyjne, dzięki którym produkcja tkanin naszej firmy będzie pozbawiona odpadów produkcyjnych.

 

Włókniny rodzaje i zastosowanie

Rodzaje włóknin

W zależności od użytego surowca, włókniny można podzielić na dwie grupy produktów:
  • Pierwsza  grupa przeznaczona jest do aplikacji higienicznych, które ze wzg. na jednorazowy charakter użytkowania produktu wymagają zastosowania lekkich materiałów, dzięki którym możliwa jest maksymalna optymalizacji kosztów.
  • Druga grupa, przeznaczona do zastosowań technicznych, charakteryzuje się wyższą gramaturą co pozwala uzyskać produkt znacznie trwalszy, który zapewnia wyższą odporność na rozdarcie i rozciąganie.

Zastosowanie włóknin spunbond

Produkowane przez firmę mdm®NT włókniny, oprócz zastosowań higienicznych (pieluchy dla dzieci i dorosłych, podpaski sanitarne, fartuchy ochronne, jednorazowe itp.), mogą być również wykorzystywanie w wielu innych gałęziach przemysłu produkcyjnego i budowlanego, takich jak np:

  • produkcja materacy, mebli, opakowań i toreb spożywczych,
  • uprawy warzyw i owoców
  • w budownictwie (izolacja ścian i dachów)

Skontaktuj się z nami!

Chcesz porozmawiać z naszymi specjalistami zajmującymi się sprzedażą i produkcją Włóknin?

Chcesz poznać szczegółową ofertę mdm® NT. Masz pytania związane z jakością naszych produktów? Chciałbyś spotkać się z nami? Wyślij nam swoje dane kontaktowe.